• 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 09
  • 10
  • 11

Termální lázně Velké Losiny

Velké Losiny

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně s dlouholetou tradicí. Místní sirné studené a termální prameny jsou již od 16. století využívány k léčebným účelům.

 Lázně jsou atraktivní rovněž pro svoji polohu v podhůří Hrubého Jeseníku, příznivé klimatické podmínky a příjemné prostředí, které tvoří malebný rozsáhlý lázeňský park, kde najdeme vysoké stoleté stromy a vzácné dřeviny z celého světa. Park je každým rokem na jaře vyhlášenou ozdobou okolí v době květu pestrobarevných azalek a rododendronů. Lázně Velké Losiny v sobě spojují to nejlepší, co nabízí velká lázeňská města, s klidným prostředím uprostřed přírody. Okolí lázní nabízí mnoho příležitostí pro volno časové aktivity.

 

 

Léčebné procedury

 Příroda dala Velkým Losinám do vínku léčivé sirné termální prameny, které mají blahodárné účinky na pohybový aparát, nervovou soustavu a kožní nemoci. Jejich teplota se pohybuje okolo 36°C a losinská balneoterapie je využívá k léčebným koupelím a k napájení vnitřního bazénu. Tento přírodní léčebný zdroj tvoří podstatu hydroterapie (vířivé, perličkové koupele, podvodní masáže, přísadové a sirné koupele) a přispívá k relaxaci svalstva, ohebnosti kloubů, k posilování svalstva formou plavání a pomáhá termoregulaci.

 

Mezi další léčebné procedury patří např. masáže, zábaly, fyzioterapie, relaxační techniky, inhalace, plynové injekce, carboxyterapie atd.

 

Co se léčí

 Termální lázně mají dlouholetou tradici v léčbě neurologických onemocnění a onemocnění pohybového aparátu dospělých i dětí. Jde o stavy po mozkových příhodách, onemocnění míchy a nervů. V oblasti onemocnění pohybového systému jde o stavy po náhradách kloubů, po ortopedických operacích, revmatologická onemocnění, bolestivá onemocnění zad atd.

 

Nově se zaměřujeme na léčbu kožních, oběhových a onkologických onemocnění.

 

Lázeňské domy

 Termální lázně Velké Losiny tvoří komplex 4 budov -  hlavní lázeňský hotel Eliška, lázeňské sanatorium Šárka, lázeňská vila Gazárka a lázeňský dům Chaloupka. Součástí Termálních lázních je Wellness hotel Diana, který nabízí profesionální služby stejně jako ostatní hotely sítě ROYAL SPA.

 

 

Adresa a kontakt

Lázeňská 323

788 15 Velké Losiny

Tel.: 583 394 111

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

WWW: www.lazne-losiny.cz

 

GPS: 50°1´55.200´´N 17°2´22.643´´E

         NOVINKA 
V PRODEJI KALENDÁŘ
OBCE VELKÉ LOSINY

Sestaven z 6 grafických listů výtvarnice Jany Hrobařové Kotsch ze Šumperka. Je tematicky zaměřen na nejvýznamnější památky obce Velké Losiny (zámek, ruční papírna, kostel sv. J. Křtitele, kostel sv. Martina v Žárové a kostel sv. Michaela v Maršíkově).

Cena - 290,- Kč.

Kalendář akcí 2017