• 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 09
 • 10
 • 11

Čarodějnické procesy – stálá expozice v Geschaderově domě v Šumperku

Šumperk

Expozice, která pojednává o nejtemnějším období šumperských dějin – nechvalně proslulých inkvizičních procesech z druhé poloviny 17. století, se nachází ve sklepních prostorách památkově chráněného Geschaderova domu v Šumperku.

> více

Dřevěný kostelík sv. Martina v Žárové

Žárová

Dřevěný kostel sv. Martina v Žárové

Délka trasy 3,5 km

Záchytné body trasy

Informační centrum Velké Losiny – Lázně Velké Losiny – lázeňský park – rozcestí u Křížku – Žárová – dřevěný kostelík.

> více

Dřevěný kostelík sv. Michaela v Maršíkově

Maršíkov

Dřevěný kostelík sv. Michaela v Maršíkově

Délka trasy 3,5 km

Záchytné body trasy

Informační centrum Velké Losiny – lékárna – hřbitov – Maršíkov – dřevěný kostelík.

> více

Farní renesanční kostel sv. Jana Křtitele

Šumperk

Nejvýznamnější šumperská církevní památka. Jednolodní barokně upravovaná stavba má gotické jádro patrně již ze 13. století. V sousední bývalé faře bydlel Kryštof Lautner, statečná oběť losinských čarodějnických procesů.

> více

Minipivovar Bravur Loučná nad Desnou

 

V ROCE 2009 OTEVŘENÝ RODINNÝ PIVOVAR BRAVŮR

navazuje na tradici vaření piva v Loučné nad Desnou. kde byl v roce 1743 založen pivovar, který stál na místě, kde dnes stojí benzínová pumpa.

Pro zajímavost uvádím, že v roce 1750 se v loučenském pivovaru uvařilo 998 sudů piva. Jednalo se o čtyřvěderní sudy ( objem 226,4 l), celkový výstav loučenského pivovaru byl tedy 2371 hl piva. Jedna várka stačila na 15 čtyřvěderních sudů a vařilo se zhruba 60x do roka.Kolem roku 1830 zásoboval pivovar 25 výčepů na loučenském panství, v roce 1846 byl  postaven nový hostinec "U pošty", ve kterém se nyní nachází Rodinný pivovar Bravůr. Kolem roku 1850 přešel  pivovar na parní provoz dle dochovaných pramenů byl roční výstav v roce 1870 celkem 3282 hl olíbeného piva, které se formany vozilo přes Červenohorské sedlo do sousedního Slezska. Činnost pivovaru byla ukončena roku 1893 odchodem posledního nájemce. Po 1. světové válce byly snahy obnovit vaření piva v Loučné, ale hlavně z finančních důvodů se to nepodařilo. Nedostatečná údržba po roce 1945 a také nezájem komunistického režimu o historické budovy vedlo k devastaci objektu a v roce 1978 byla budova pivovaru zbourána.

Více zde: http://www.kvasslav.cz/o-nas/

Minipivovar Kolštejn

O pivovaru

Historie

Minipivovar Kolštejn navazuje na již dávno zaniklou tradici pivovaru a pivovarnictví v obci Branná v Jeseníkách. Zmínek o pivovaru v této obci se zachovalo pramálo. Proto zde, v krátkosti, uvádíme alespoň několik dochovaných faktů.

Historické prameny uvádí, že první zmínka o pivovaru se dochovala z dob pánů ze Žerotína. V roce 1575 se obec uvádí jako městečko s hradem, panským dvorem, třemi mlýny, PIVOVAREM a mýtnicí. Následně pak, roku 1591, se již obec uvádí jako městečko se zámkem Goldstejn, poplužním dvorem, pivovarem, mlýnem, hamry, kostelem a mýtem. Název vznikl počeštěním německého Goldenstein (zlatý kámen). Obec Branná se dříve jmenovala Goldstejn z čehož, postupem času, vznikl český název Kolštejn.

 

> více

Muzeum silnic ve Vikýřovicích

Vikýřovice

Muzeum vzniklo v roce 2003 na základě rozhodnutí rady a zastupitelstva Olomouckého kraje. Tímto se Česká republika postavila po bok evropských zemí, které takto specializovaná muzea už měly.

> více

Ruční papírna Velké Losiny

Velké Losiny

Ruční papírna Velké Losiny

Unikátní areál významné technické památky, která zejména z pohledu více jak čtyřsetleté kontinuity tradiční ruční papírenské výroby nemá v oblasti střední Evropy obdoby, byl v roce 2002 vládou České republiky prohlášen národní kulturní památkou.

> více

Therme park Velké Losiny

 

TERMÁLY LOSINY – unikátní termální park v ČR

Jsme unikátní termální park, jediný svého druhu v České republice. Základem naší filozofie je souznění člověka s přírodou. Využíváme přírodní termální zdroje z lázní Velké Losiny. Poskytujeme zdroje pro dosažení harmonie těla a mysli – záleží jen na vás, jaký koktejl si z nich namícháte.

Termální park TERMÁLY LOSINY nabízí:

·        9 termálních bazénů - naplněných výhradně termální vodou

 • sauny – finská, solná, parní, aromatická, ledová komora * masáže – sportovní, energetické, exotické
 • cvičení v bazénu, aqua aerobic
 • zázemí pro rodiče s dětmi
 • vnitřní samoobslužná restaurace a rychlé letní venkovní občerstvení
 • bezbariérový přístup
 • denní letní apartmány
 • celoroční provoz

TERMÁLNÍ BAZÉNY
VODA je život. Povznáší i uklidňuje, poskytuje úlevu, tiší bolest, přináší radost a zábavu.
5 vnitřních bazénů - aktivní, relaxační s průplavem, léčivý bazén, dětské brouzdaliště, panoramatický.
4 venkovní bazény - aktivní, 2 relaxační a dětský.

SAUNY
MYSL je náš vnitřní svět. Svět plný protikladů. Dokážeme-li uvolnit mysl, jsme na dobré cestě k nalezení duševní rovnováhy.
Sauny - finská, aromatická, parní, solná, ledová komora, 2 tepidária, relaxační místnost.

ODBORNÉ MASÁŽE
DOTEK uzdravuje. Umí zmírnit bolest nebo uvolnit nahromaděné emoce. Je hřejivý a uklidňující. Uvolněte svalové napětí při masáži, nechejte působit teplo na unavené svaly a klouby.

POHYBOVÉ AKTIVITY
AKTIVITA nás rozvíjí. Udržuje naše tělo v kondici, je povzbuzující a zábavná, dodává vitalitu, ale zároveň poskytuje i uvolnění. Rozhýbejte své tělo při pohybových aktivitách ve vodě, udělejte něco pro svá záda při skupinovém cvičení v bazénu. Nebo si jen tak užívejte čirou radost z plavání.

RELAXACE
RELAXUJTE s celou svojí rodinou. Co může být lepší než místo, kde se nejen dobře pobavíte, ale kde můžete udělat i něco pro zdraví celé vaší rodiny. Možnost využití denních apartmánů.
Vodní atrakce - 2 tobogány, divoká řeka, jeskyně, chrliče, skluzavky.
Služby pro děti - dětský koutek, animační programy.


RESTAURACE
V termálním parku můžete doplnit energii a posílit své tělo v samoobslužné restauraci s letní terasou a nabídkou pokrmů mezinárodní kuchyně, zeleninových a ovocných salátů a českých specialit. Pro děti je připraveno speciální dětské menu. Relaxaci a nádherný výhled na lázeňský park a Jeseníky si můžete vychutnat na letní pergole, nebo si dát osvěžující občerstvení v letním kiosku.

 

Kontakty

Telefon: +420 583 394 444

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.termaly-losiny.cz

Vlastivědné muzeum Šumperk

Šumperk

Významná muzejní instituce regionu s rozsáhlou badatelskou a publikační činností.

> více

GPS: 50°1´55.200´´N 17°2´22.643´´E

         NOVINKA 
V PRODEJI KALENDÁŘ
OBCE VELKÉ LOSINY

Sestaven z 6 grafických listů výtvarnice Jany Hrobařové Kotsch ze Šumperka. Je tematicky zaměřen na nejvýznamnější památky obce Velké Losiny (zámek, ruční papírna, kostel sv. J. Křtitele, kostel sv. Martina v Žárové a kostel sv. Michaela v Maršíkově).

Cena - 290,- Kč.

Kalendář akcí 2017