• 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 09
  • 10
  • 11

Čarodějnická cyklostezka

Jedná se o tématickou naučnou cyklotrasu, která cyklistu provede po místech spjatých s čarodějnickými procesy, které se na Jesenicku a Šumpersku odehrávaly v 17. století.

> více

Městské skály s vyhlídkou na Šumperk a okolí

Šumperk

Zajímavý skalní útvar nedaleko Šumperka.

> více

Mineralogická naučná stezka Sobotín–Maršíkov

Sobotín–Maršíkov

Na přilehlých kopcích se vyskytují zajímavé minerály. Na mnoha místech jsou vytěžené hromady horniny, na nichž lze najít zbytky nevytěžených nerostů. Místa nejsou propojena značením. Na nástupních místech v Sobotíně (nádraží) a Maršíkově (obchod) jsou instalovány mapy se zákresem jednotlivých zastávek.

> více

Naučná stezka Petrovské studánky

Petrov nad Desnou

Součástí stezky jsou nové lavičky a tzv. piknikové sady. Na trase dlouhé přes 9 km vznikla jednoduchá odpočívadla, na kterých si turisté mohou vychutnat nádherné výhledy do okolních hor.

> více

Naučná stezka Velkých Losin

Velké Losiny

V lázeňské obci Velké Losiny, jejíž součástí jsou místní část Žárová, Bukovice a Maršíkov, byla 18. června 2010 slavnostně otevřena nová naučná stezka. Jaro, léto, podzim i zima jsou období, kdy můžete při nenáročných procházkách objevovat krásy a zajímavosti obce a jejího okolí v podhůří Jeseníků.

> více

Okruh pro vozíčkáře po Velkých Losinách

Jedná se o dva okruhy:
1.okruh pro méně náročné - Špýcharský okruh
2.okruh pro náročné, případně vozíčkáře s doprovodem - Ludvíkovský okruh.

Velké Losiny patří k nejstarším obcím na Šumpersku. Původní zástavba probíhala nejprve kolem kostela, který je zmiňován již v r. 1350. Od 16. stol. centrum panství, které patřilo Žerotínům a od poč. 19. stol. Lichtenštejnům. V obci a jeho okolí je řada mimořádně cenných historických památek - např. renesanční dřevěné kostely v Maršíkově a Žárové. 

> více

Rozhledna Háj nad Šumperkem

Šumperk

Rozhledna na Háji je dominantou hned dvou moravských měst – Šumperka a Bludova. Zatímco v Šumperku tvoří významnou dominantu města na JZ, v Bludově je vrchol Háje nejvýraznějším vrchem nad SV okrajem města.

> více

GPS: 50°1´55.200´´N 17°2´22.643´´E

         NOVINKA 
V PRODEJI KALENDÁŘ
OBCE VELKÉ LOSINY

Sestaven z 6 grafických listů výtvarnice Jany Hrobařové Kotsch ze Šumperka. Je tematicky zaměřen na nejvýznamnější památky obce Velké Losiny (zámek, ruční papírna, kostel sv. J. Křtitele, kostel sv. Martina v Žárové a kostel sv. Michaela v Maršíkově).

Cena - 290,- Kč.

Kalendář akcí 2017