NAUČNÉ STEZKY

 

RYSISKALA

NAUČNÁ STEZKA RYSÍ SKÁLA

Naučná stezka Rysí skála se nachází v oblasti Medvědí hory. Délka trasy je 2 km. Nadmořská výška 1 080 – 1 163 m. n. m. Unikátní vyhlídka s přístřešky, snadno přístupná z horní stanice lanovky v Koutech. První šestimístná lanovka v ČR, dlouhá 2 000 m. Je také nejrychlejší lanovkou v ČR.

 

 

 

Petrovské studánky

NAUČNÁ STEZKA PETROVSKÉ STUDÁNKY – Petrov nad Desnou

Součástí stezky jsou nové lavičky a tzv. piknikové sady. Na trase dlouhé přes 9 km vznikla jednoduchá odpočívadla, na kterých si turisté mohou vychutnat nádherné výhledy do okolních hor.
Naučná stezka čítá 9 zastavení. Kromě studánek, seznamuje návštěvníky s přírodními zajímavostmi – výskytem fauny, flóry a minerálů. Trasa nabízí panoramatické výhledy na Hanušovickou vrchovinu, Hrubý Jeseník a Králický sněžník.
Délka trasy: 10 km.

Převýšení trasy: 312 m.

Zřizovatel: Obec Petrov nad Desnou.

 

mineralogická stezka

MINERALOGICKÁ NAUČNÁ STEZKA SOBOTÍN-MARŠÍKOV

Na přilehlých kopcích se vyskytují zajímavé minerály. Na mnoha místech jsou vytěžené hromady horniny, na nichž lze najít zbytky nevytěžených nerostů. Místa nejsou propojena značením. Na nástupních místech v Sobotíně (nádraží) a Maršíkově (obchod) jsou instalovány mapy se zákresem jednotlivých zastávek.
Parametry trasy
Délka: cca 12 km.
Převýšení trasy: 83 m.
Počet zastavení: 6 + 2 nástupní mapy.


jeseniky.ochranaprirody.cz
www.praded-info.cz

 

Naucna Velke Losiny

NAUČNÁ STEZKA VELKÝCH LOSIN

Stezka Vás provede rozmanitou krajinou, naskytnou se Vám úžasné výhledy na hřeben Jeseníků. Výchozí bod stezky se nachází u kostela sv. Jana Křtitele, odkud se můžete vydat 2 směry: po trase A, která vede směrem na místní část Bukovice nebo po trase B, která Vás dovede až do místní části Maršíkov.

 

 

 

stezka pro vozíčkáři

OKRUH PRO VOZÍČKÁŘE PO VELKÝCH LOSINÁCH

1.okruh pro méně náročné - Špýcharský okruh
2.okruh pro náročné, případně vozíčkáře s doprovodem - Ludvíkovský okruh.

Velké Losiny patří k nejstarším obcím na Šumpersku. Původní zástavba probíhala nejprve kolem kostela, který je zmiňován již v r. 1350. Od 16. stol. centrum panství, které patřilo Žerotínům a od poč. 19. stol. Lichtenštejnům. V obci a jeho okolí je řada mimořádně cenných historických památek - např. renesanční dřevěné kostely v Maršíkově a Žárové.

 

Naučná stezka Jeseníky

NAUČNÉ STEZKY JESENÍKŮ

Miliony let přírodního vývoje, utváření nejčistšího klimatu a tisícileté historie lidského osídlení. Vše v jednom zážitku-to jsou naučné stezky Jeseníků. Množství naučných stezek Vás provede historií přírody i lidské činnosti. Poznáte na nich nejkrásnější místa našich hor, krásné výhledy, místa plná magických tajemství a pohnuté minulosti. Naše naučné stezky jsou určeny všem věkovým skupinám a v jejich dostupném okolí najdete dostatek příležitostí k ubytování či občerstvení. vyrazte na procházku!

více

 

 

 
TOP