TURISTICKÉ TRASY

 

Městské skály

MĚSTSKÉ SKÁLY S VYHLÍDKOU NA ŠUMPERK A OKOLÍ

Severně od města Šumperk se nachází zalesněný vrchol s názvem Městské skály (689 m.n.m.). Poskytuje výhled na okolí Šumperka, východně na Rapotínsko, Jeseníky a vrcholem Praděd. Kousek od altánu se nachází skalní útvar nabízející mnoho různých horolezeckých výstupů. Ze Šumperka sem vede turisticky značená cesta, na jejíž trase najdeme další rulové skalisko zvané Kokeš.

 

 

 

 

Rozhledna u medvěda

ROZHLEDNA U MEDVĚDA

Nová rozhledna u horní stanice lanovky v 1 100 m. n. m. je vysoká 20 m a nabízí krásné pohledy na město Šumperk, masiv Kralického Sněžníku a hřeben Hrubého Jeseníku.

 

 

DLOUHE STRANE

DLOUHÉ STRÁNĚ

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je přístupná 6-ti sedačkovou lanovkou, která Vás vyveze 4,5 km pod horní nádrž. K ní se dále dostanete pěšky, na kole a nebo prostřednictvím minibusu, který zde jezdí kyvadlově.
www.dlouhe-strane.cz

 

 

rozhledna Háj

ROZHLEDNA HÁJ NAD ŠUMPERKEM

Rozhledna na Háji je dominantou hned dvou moravských měst – Šumperka a Bludova. Zatímco v Šumperku tvoří významnou dominantu města na JZ, v Bludově je vrchol Háje nejvýraznějším vrchem nad SV okrajem města. Háj je součástí jižního výběžku Hanušovické vrchoviny.

 

 

 

TOP