TURISTICKÉ CÍLE V OKOLÍ

 

Sumperk

ŠUMPERK BRÁNA JESENÍKŮ

Horské hřebeny vystupující na severu vám napoví, proč se Šumperk označuje za bránu Jeseníků. Projděte se historickým centrem, prohlédněte si dominikánský klášter s barokním kostelem Zvěstování Panny Marie, zbytky hradeb, Vlastivědné muzeum a Geschaderův dům s čarodějnickou expozicí!
www.sumperk.cz

 

 

MUZEUM

VLASTIVĚDNÉ MUZEUM ŠUMPERK

Muzeum v Šumperku se od roku 2008 může pochlubit prvenstvím a jedinečností v celé České republice – v rámci rekonstrukce a modernizace stálé expozice Příroda a dějiny severozápadní Moravy instalovalo zcela automatického čtyřjazyčného průvodce GuidePORT. Tento systém oživuje muzejní expozice na celém světě, je zcela automatický a umožňuje návštěvníkovi volný pohyb po celé expozici.
www.muzeum-sumperk.cz

 

CARODEJNICE

 EXPOZICE ČARODĚJNICKÝCH PROCESŮ

Neblaze proslulé inkviziční procesy v letech 1679-94 otřásly dějinami města Šumperka a blízkého okolí. Ve sklepení Evropského domu setkávání, nebo-li v tzv. Geschaderově domě se nachází stálá expozice, která dokumentuje tento hon na čarodějnice. Prostřednictvím moderního audioprůvodce guidePORT™ uslyšíte hlas samotného inkvizotora Jindřicha Františka Bobliga z Edelstadtu, který Vás expozicí provede. Není bez zajímavosti, že právě v tomto domě v 17. století bydlela rodina Heinricha Pesckeho, právě on a jeho žena Marie se stali nejstatečnějšími oběťmi Bobligova řádění. Více však už v samotné expozici...
www.ssok.cz

 

 

muzeum silnic

MUZEUM SILNIC VE VIKÝŘOVICÍCH

Stálá expozice, zachycující vývoj silnic od nejstarších stezek až po dnešní moderní silnice, kde je možné vidět nespočet historických map, dobových dokumentů nebo vzácných fotografií. Najdete tu také výjimečnou sbírku služebních a firemních odznaků a medailí, stejně jako zrekonstruované silniční saně, bryčku, kololis či panorama s výjevem ze života cestáře. V interaktivní části expozice lze zhlédnout několik zajímavých dokumentů z historie výstavby silnic a dálnic. Ve venkovní expozici se pak nachází historické silniční mechanizmy a ocelové příhradové mosty.
www.ssok.cz

 

pivovar Bravůr

MINIPIVOVAR BRAVŮR – Loučná nad Desnou

V rodinném minipivovaru Bravůr vyrábějí pivo z nejkvalitnějších tradičních surovin, jako je žatecký chmel, hanácký slad, živé pivovarské kvasnice a především pramenitá horská voda přímo z Jeseníků. Domácí ruční výroba piva Loučenský Václav bez pasterizace či filtrace zaručuje přírodně prokvašenému pivu charakteristickou chuť. Rodinný pivovar Bravůr obnovil v roce 2009 tradici vaření piva v Loučné nad Desnou, kde se první pivovar objevil už v roce 1743.


www.kvaslav.cz

 

 

pivovar Kolštejn

MINIPIVOVAR KOLŠTEJN

Minipivovar Kolštejn se nachází v centru obce Branná - na nejmalebnějším náměstíčku v Jeseníkách. Obec je situována v centru turisticky hojně navštěvované oblasti Jeseníků. Minipivovar Kolštejn je součástí komplexu Relax centra Kolštejn - konkrétně je umístěn v zázemí Restaurace Kolštejn.

www.pivovarkolstejn.cz

 

 

 

 

 

TOP